Specjalności logopedyczne neurologopedia – specjalność obejmująca diagnozę i terapię osób z afazją, alalią, dyzartrią oraz porażeniem mózgowym surdologopedia…
Zaburzenia mowy o podłożu neurologicznym są wynikiem uszkodzenia ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Aby uporządkować i dokładnie…
Przeprowadzanie konsultacji, także logopedycznych, online to obecnie jedna z najbardziej pożądanych – zarówno przez pacjenta, jak i logopedów –…
Młody logopeda, będący na początku swojej kariery, staje przed dużym dylematem. Ma on bowiem wiele możliwych ścieżek…
“Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia” – Albert Einstein Czym jest arteterapia? Od niepamiętnych czasów…
Otwierając gabinet logopedyczny, musiałam zaopatrzeć się w pomoce, będące wsparciem w mojej pracy, a przy tym zaciekawią małych pacjentów.…
Emisja głosu to połączenie czynności oddychania, fonacji, artykulacji oraz powstałego w tym procesie rezonansu. Dzięki tak skoordynowanej pracy wymienionych…
Logopedia to dziedzina nauki, która w ostatnim czasie rozwija się niezwykle szybko. Nowe techniki pracy, wyniki badań i publikacje…
Jak przygotować się do egzaminu wstępnego na studia logopedyczne? Co może nas spotkać na rozmowie wstępnej?
Autyzm i zespół Aspergera – zalecenia w postępowaniu.
ORM – charakterystyka postępowania terapeutycznego | Studium przypadku.
Logopeda – jeden z wielu specjalistów w przedszkolu, który wspiera rozwój dziecka.
Metody komunikacji niewerbalnej – wsparcie terapii osób z zaburzeniami porozumiewania się.
Wady i zalety prowadzenie zdalnej terapii logopedycznej.
Autyzm – całościowe zaburzenie rozwoju.