W tym artykule znajdziesz kilka informacji na temat klasyfikacji ze względu na obecność trzech czynników diagnostycznych - płynności wypowiedzi, rozumienia mowy i możliwości powtarzania.
Tyflologopedia jest to szczegółowa subdyscyplina logopedii, która zajmuje się wspomaganiem rozwoju oraz opanowania mowy przez dzieci niewidzące, słabowidzące, a także wspieraniem reedukacji komunikacji u osób, które utraciły wzrok po opanowaniu umiejętność mówienia
Kilka słów o konsultacji specjalistycznej przed rozpoczęciem studiów z logopedii Ten artykuł skierowany jest zarówno do logopedów, którzy chcą dowiedzieć…
Terapia logopedyczna kojarzy się najczęściej z zajęciami dla dzieci w różnym wieku, podczas których ćwiczy się poprawną wymowę…
Adrian Szydlik – Dobrylogopeda.pl W ostatnim czasie pojawiły się zmiany w polskim ustawodawstwie w zakresie nowej ustawy…
Jak dzielić się wiedzą zawartą na portalu dobrylogopeda.edu.pl? Zadanie to jest niezwykle proste i każda logopedka oraz każdy logopeda…
Jak prowadzimy konsultacje logopedyczne online? 1. Spotkania logopedyczne online przyjmują następujące formy: porada logopedyczna, jednorazowa…
Logopeda to zawód wymagający ciągłego doszkalania się. Logopedia natomiast jest wieloaspektową dziedziną z pogranicza medycyny, pedagogiki i psychologii.…
Ważne, aby każdy logopeda posiadał informacje z zakresu prawidłowego rozwoju mowy człowieka. Wiedza ta pozwala ocenić,…
Informacje z zakresu wiedzy o anatomii szyi należą do fundamentalnych treści, z którymi zapoznaje się każdy student logopedii. Nasz…
Każdy logopeda, w trakcie swoich studiów, zapoznaje się z wiedzą na temat rodzajów rozszczepów oraz wad, które są przez nie spowodowane.…
Podstawy fonetyki i fonologii łączą się z początkiem studiów logopedycznych, kiedy to studenci dopiero wykształcają w sobie wyobraźnię wymawianiową.…