Jak dzielić się wiedzą zawartą na portalu dobrylogopeda.edu.pl? Zadanie to jest niezwykle proste i każda logopedka oraz każdy logopeda może się go podjąć. Do zadań terapeutów zaburzeń mowy oraz czynności prymarnych należy także profilaktyka logopedyczna, czyli zbiór aktywności, które mają na celu zapobieganie wystąpieniu zaburzeń lub – w przypadku wystąpienia – jak najszybsze ich wykrycie i rozpoczęcie procesu terapeutycznego.
Portal dobrylogopeda.edu.pl przygotował i opublikował szereg infografik z zakresu problematyki logopedii oraz poszczególnych jej subdyscyplin. Infografiki te mogą być udostępniane przez wszystkich logopedów na ich stronach internetowych, blogach, a także profilach na portalach społecznościowych, np. Facebook czy Instagram. Każdy może je pobrać (klikamy na wybraną grafikę prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy 'Zapisz grafikę jako…’, po czym wybieramy miejsce docelowe zapisu wybranego przez nas pliku) i opublikować – jedynym warunkiem jest oznaczenie naszej strony (w formie linku) dobrylogopeda.edu.pl jako autora infografiki. Adresatami Waszych postów mogą być zarówno:
• inni logopedzi
• studenci logopedii
• rodzice
• dziadkowie
• inni nauczyciele
• a także każdy, kto chociaż trochę jest zainteresowany tą problematyką.
Czynności profilaktyczne, a więc także rozpowszechnianie wiedzy, która może zapobiec powstawaniu zaburzeń logopedycznych lub pozwolić na jak najszybsze ich wykrycie oraz korygowanie, to nasze wspólne zadanie. Portal dobrylogopeda.edu.pl również podjął tę misję i umożliwia wszystkim logopedkom oraz logopedom szerzenie wiedzy na temat zaburzeń czynności prymarnych i mowy.